Yalova Tercüme Bürosu

Yalova Tercüme Bürosu

Tercüme gerçekleştirmek; yazılı, sözlü veya anlık olarak verilen bir yabancı dil metnini veya seslendirmesini farklı bir dile çevirmek ve anlaşılır hale getirmek anlamında gerçekleştirilen bir eylemdir. Yani örnek vermek gerekirse, İngilizce olarak size teslim edilen bir metni Türkçeye anlaşılır, gramer kurallarına uygun ve birebir doğru şekilde çevirmek, bu metni tercüme etmek demektir. Tercüme yapılırken yine anında konuşmaların veya seslendirmelerin çevrilmesi de aynı kurallara uygun olarak doğru ve dil kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilir. Bu konuda birçok önemli hassasiyet bulunurken, örneğin; hukuki bir metin çevrilmesi, iş amaçlı kullanılacak bir evrakın çevirisinin yapılması ya da yurt dışında gerçekleştirilmiş bir anlaşmanın Türkiye’de geçerli hale gelmesi için Türkçe’ye çevrilmesi gibi birçok farklı işlem sırasında yeminli tercüme yapılması gerekir.

Yeminli tercüme, sadece belirli niteliklere sahip tercümanların gerçekleştirebileceği ve firmamız gibi nitelikte personelleri bünyesinde barındıran ofislerin sağlayabileceği bir hizmettir. Bir kişinin yeminli tercüman olarak hizmet verebilmesi için bazı eğitim şartları bulunmaktadır. Bu kişi öncelikle Türkiye veya yurt dışında yer alan dil-edebiyat ya da mütercim-tercümanlık lisans bölümlerinden mezun olmuş olmalı veya diğer farklı imkanlardan birini oluşturmalıdır.

İlk olarak yabancı dilde eğitim veren herhangi bir üniversitenin birçok farklı bölümlerinden mezun olmuş ve bu derecede dil bilgisine sahip olan birisi veya diğer alternatif olarak ilköğretim ve ortaöğretim dışında yükseköğretim için yabancı ülkelerde eğitim almış kişilerden birisi yeminli tercüman olarak büromuz gibi nitelikli işletmelerde hizmet verebilir. Firmamız bünyesinde birçok farklı dil üzerinden dilimize tercüme yapılabilmesi için nitelikli personeller yer almaktadır.

Bu nedenle Yalova yeminli tercüme bürosu olarak birçok noktada personel seçimine özen göstermekte ve gerçekten toplum yararına sonuç oluşturacak kişileri seçerek bünyemizde yer vermekteyiz.

Yalova Yeminli Tercüme Bürosu Nasıl Hizmet Vermektedir?

Yalova il sınırları içerisinde birçok farklı ihtiyacını karşılayarak tercüman hizmeti almak isteyen müşterilerimiz öncelikle firmamıza başvururlar ve daha sonrasında Yalova yeminli tercüme bürosu üzerinden verilen hizmetlerimizi alabilirler. Firmamıza başvurarak hizmet talep ettiğinizde çeviri yapılacak alana, çeviri yapılacak dile ve yapılacak çevirinin niteliklerine göre öncelikle hizmeti verecek kişi ve hizmetin verilmesi için oluşması gereken ortam belirlenir. Örneğin, yabancı dilde hazırlanmış bir anlaşma metninin ülkemizde Türkçe olarak geçirilmesi ve birebir her maddenin kurallara uygun şekilde çevrilmesi için firmamıza başvurarak hizmet talep edebilirsiniz.

Hazırlanmış bu anlaşma Almanca bir şekilde hazırlandığı için çeviri yapacak personelimizin Almanca dili konusunda gereken eğitim koşullarını taşıması ve yeminli tercüman olarak hizmet verebilecek profesyonellikte olması en ayrıntılı noktaların başında bulunmaktadır. Verdiğimiz hizmet sayesinde mutlak bir çözüm elde edilmesi için personellerimiz, çeviri gerçekleştirirken mutlak bir özen göstermekte ve bu sayede yanlışsız bir sonuç elde etmeye çalışmaktadır.

Büromuz üzerinden almış olduğunuz hizmet noktasında yabancı dil üzerinden çeviri yapılırken doğru ve birebir tercümenin elde edilmesi gibi daha sonrasında metnin Türkçe olarak net bir kullanıma sahip olması için de redaksiyon konusunda yüksek özen gösteriyoruz. Yani hukuki, tıbbi, mesleki veya kişisel olarak kullanacağınız bir çeviri için öncelikle yabancı dilden net bir çeviri sağlıyor ve daha sonrasında metnin redaksiyonunu sağlayarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sonuç sunuyoruz.

Bu sayede almış olduğunuz hizmet ile birlikte tüm ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Örneğin, hukuki olarak uluslararası bir şekilde görülen farklı bir davada Türkiye mahkemelerinde hukuki olarak kullanılabilecek bir delil ya da metnin profesyonel çevirisi yapılırken, mahkeme nezdinde dosya içerisinde bulunduğunda rahatlıkla okuma yoluyla anlaşılacak ve fayda sağlayacak bir metnin size sunulmasına önem gösteriyoruz. Bu nedenle sürekli bir şekilde kendimizi geliştirerek ve personellerimizin daha iyi bir noktaya ulaşmasına önem vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yalova Yeminli Tercüme Bürosu Kurumsallık İlkeleri

Büromuz tarafından belirlenmiş bazı kurumsal ilkeler yer aldığı için her zaman bu ilkelerin dahilinde hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Vermiş olduğumuz çeviri hizmetlerinde ticari amaçla kullanılacak, hukuki olarak ihtiyaç duyulan, teknik işlerde yardımcı olacak, akademik olarak kullanabileceğiniz, edebi şekilde talep ettiğiniz veya bilişim sektörü gibi birçok farklı alanda ihtiyaç duyduğunuz metinler için çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Yılların tecrübesi ile birlikte profesyonel bir ekibe sahip olan ve her gün daha fazla genç isim ile birlikte güçlenen profesyonel kadromuz sayesinde yeminli tercüme bürosu olarak %100 memnuniyet garantisi sağlamayı hedefliyoruz.

Büromuzun, Yalova yeminli tercüme bürosu olarak kurumsal şekilde benimsemiş olduğu ilkeler arasında mutlak bir şekilde gizlilik ilkesini korumayı şiar belirlemiştir. Çünkü sizin için özel konumda bulunan ve güvenli bir şekilde firmamıza teslim etmiş olduğunuz bir metnin yine bu gizlilik durumu içerisinde çevrilmesi ve tarafınıza teslim edilmesi hassasiyet konusudur. Benzer şekilde büro olarak gerçekleştirdiğimiz her işlemde güler yüzlü ve sabırlı bir hizmet gösterirken, tüm siparişlerin tam zamanında yetiştirilmesi için ivedi şekilde çalışma sergiliyoruz.

Büromuz tarafından verilen hizmetlerde elbette ki birçok müşterimizin en çok önem gösterdiği ilkeler arasında uygun fiyat politikası yer almaktadır. Özellikle sık bir şekilde yeminli tercüme hizmeti almak isteyen ve bu ihtiyaçlarını pratik bir şekilde çözmek isteyen müşterilerimiz için uygun fiyat garantisi sağlayarak, daha fazla tercih edilir bir işletme olmayı hedefliyoruz.

Büromuz bünyesinde farklı diller üzerinden verilen patent tercümesi, medikal tercüme, hukuk, sözlü, yazılı veya ticari tercüme gibi birçok farklı işlemde standartlara göre çok uygun fiyatlar ile hizmet sağlıyoruz. İşletmemiz üzerinden almış olduğumuz hizmetler sayesinde avantajlı bir konumda sonuca ulaşabilir ve dinamik kadromuz sayesinde hızlı bir sonuç elde ederek profesyonelliğin farkına varabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Yeminli Tercüme Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir?
3 Madde ile Yüksek Kaliteli Tercüme
Tercüme Bürosunun Kalitesini Gösteren Etmenler