Bilecik Tercüme Bürosu

Bilecik Tercüme Bürosu

Dünya global bir piyasa oluşturan ve yüzlerce ülkenin farklı işletmelerinin ilişki içerisinde bulunduğu bir pazar haline gelmiştir. Bu kapsamda Türkiye’de üretilen birçok malın yurt dışına satılması veya yurt dışında üretilen birçok malın ülkemize getirilmesi için ticari ilişkiler gerçekleştirilmektedir. Bu ticari ilişkiler için ithalat ve ihracat yöntemleri kullanılırken, özellikle ülkemiz teknolojik ürünler konusunda birçok farklı ülkeden ithalat yoluyla ürün getirilmesini sağlamakta ve tarım ürünleri ile hayvancılık ürünleri gibi birçok ürün için de ihracat yoluyla yurtdışına ürün gönderimi sağlamaktadır.

Global şekilde gerçekleştirilen ticaret işlemlerinde ülkeler arasında anlaşma sağlanabilmesi için ortak bir dil kullanılması amacıyla en çok tercih edilen dil İngilizce olmaktadır. İngilizce, çok kapsamlı bir şekilde ticari anlaşmalarda, sözleşme metinlerinde, fatura veya hukuki görüşmelerde tercih edilen bir dil olarak ithalat ve ihracat için tercih edilmektedir. Bu nedenle dilimizde hazırlanan bir ticari metnin İngilizceye doğru bir şekilde çevrilmesi veya İngilizce olarak hazırlanmış bir ticari metnin tam anlaşılır olarak kullanılması için Türkçe’ye çevrilmesi gerekmektedir.

Ticari işlemler sırasında farklı diller arasında metinlerin çevrilmesi ve kullanılır hale getirilmesi için de tercüme yapılması gerekmektedir. Bu tercüme yolu ile elde edilen metinler ilerleyen süreçlerde hukuki olarak veya anlaşma amaçlı olarak kullanılacağı için yeminli tercüme yapılması da önemlidir. Bu nedenle büromuz bünyesinde yer alan yeminli tercümanlar, gerekli eğitim koşullarını oluşturmuş ve profesyonel ilkeler ile hizmet vermekte olan bir ekip sağlamaktadır.

Özellikle gelişen ve değişen bir kent olan Bilecik’te ticari işletmelerin daha geniş kapsamlı hizmet verebilmesi ve hem ithalat hem de ihracat işlemlerinde sorunsuz bir pazarlama ve alışveriş yöntemi deneyimleyebilmesi için yeminli tercüme yapılması önemlidir. Bu çerçeve içerisinde firmamız tarafından Bilecik yeminli tercüme bürosu olarak birçok işletme için ilkeli bir hizmet verilmektedir.

Önemli Hukuki Metinler İçin Bilecik Yeminli Tercüme Bürosu

Ticari işletmeler tarafından gerçekleştirilen her işlemde özellikle global piyasa içerisinde yer alınması için yeminli tercüme yapılması ne kadar önemliyse hukuki işlemler için de tüm metinler yeminli tercüme ile çeviri yapılarak kullanılmalıdır. Çünkü hukuki metinler bağlayıcı nitelikte bulunduklarından dolayı resmi mercilerde kullanılırken, tam anlaşılır bir dille Türkçe’ye çevrilmiş olmalı ve yine yurtdışında kullanılacağı durumda da anlaşılır bir şekilde farklı ülkelerin dillerine çevrilmiş olmalıdır.

Örneğin, hukuki bir işlemin uluslararası yasalar ile gerçekleştirilmesi için Türkiye ile Fransa arasındaki bir ticari anlaşma veya özel bir durum ortaya çıktığında, kullanılacak metinlerin Fransa’dan geldiğinde Türkçe’ye çevrilmesi ve Türkiye’den Fransızcaya çevrilerek yurt dışına çıkarılması gerekir. Bu konuda Fransızca eğitim almış, Fransızca mütercim tercümanlık okumuş veya yükseköğretimini Fransızca dil kullanılan bir ülkede gerçekleştirmiş yeminli bir tercüman hizmet vererek istenen sonucu sağlayabilir.

Ülkemizde hukuki metinler ile yasal düzlemde hakların elde edilmesi, savunma sağlanması ve anlaşmazlıkların giderilmesi için bu metinlerin gramer yapısına uygun, ilkeli, tam olarak doğru ve gizlilik ilçesi içerisinde Türkçe’ye çevrilmesi gerekmektedir. Bu önemli prensip konusunda yüksek hassasiyet gösteren büromuz, Bilecik yeminli tercüme bürosu olarak farklı alanlarda kullanılacak hukuki metinlerin çeviri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Müşteri odaklı profesyonel çözümler geliştirmek amacıyla her zaman kalitesini daha üst noktaya ulaştırmak için iyi bir ekip oluşturmayı hedefleyen firmamız, hızlı çözüm oluşturacak nitelikte çeviri sağlamaktadır. Bu nedenle hukuki tercüme yapılırken mahkeme kararları, kira kontratları, ticari sözleşmeler, vekalet ve veraset sözleşmeleri ya da aile mahkemesi metinleri net olarak çevrilerek kullanılır hale getirilebilir.

Bilecik Yeminli Tercüme Bürosu İle Profesyonel Yerelleştirme Tercümesi

Ülkemiz sürekli bir şekilde gelişen endüstriyel faaliyetler sayesinde birçok farklı ürünün ön plana çıkmaya başladığı ve bu ürünler sayesinde ülkemiz piyasasında yer edinen firmaların yurtdışına açılmaya başladığı bir ticari pazar göstermektedir. Örnek olarak organik ürünler noktasında ülkemizde birçok farklı yerel işletme, ülke çapında satış rakamları yakaladığı gibi ülke dışına açılmak ve daha fazla satış sağlamak için de global pazarda yer almak istemektedir.

Ege Bölgesi’nde organik çiftlik sayesinde sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan bir çiftçimizin ürünlerini Almanya ya da İngiltere pazarında satışa çıkarabilmesi için bu ürünler ile ilgili ülkenin diline uygun bir şekilde tercüme yaptırması gerekmektedir. Bu konuda yapılacak tercüme diğer tüm tercüme metinlerine göre farklı bir noktada bulunup, yerelleştirme tercümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani bu tercüme hizmetlerinde lokalizasyon yapılması ile metnin kullanılacağı bölgenin toplumsal kültürüne ve insani özelliklerine uygun hale getirilmesi amaçlanır.

Örneğin, ülkemizde yetiştirilmiş olan bir organik domatesin İngiltere pazarında satışa sunulması için ülkenin kültürüne uygun bir şekilde yapılan çeviri ile tanıtılması, reklam ve tanıtım çalışmalarının o ülkenin diline uygun şekilde sağlanması pazarlamanın daha etkin şekilde getirilmesini mümkün hale getirir. Bu nedenle Bilecik yeminli tercüme bürosu olarak sağladığımız hizmetler arasında yerelleştirme tercümesi hizmetleri de sunabiliyoruz. Bu hizmetler sayesinde başka bir ülkeye ulaştırmış olduğunuz ürünü o ülkenin insanlarının gözünde daha değerli bir hale getirebilir ve kabul edilebilir bir pazarlama sağlayabilirsiniz.

Yerelleştirme tercüme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamız bünyesinde hizmet veren personeller, diğer dil tercüme uzmanlarına göre daha efektif bir şekilde çalışma sergilemektedir. Çünkü bu tercümanlar dinamik, kültürel olarak değişmeleri takip eden, farklı ülkelerin insanlarını tanıyarak onlara hitap etmeyi hedefleyen ve sürekli araştırma yoluyla yenilenmeyi amaçlayan bir şekilde hareket etmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemiz ile birçok Avrupa ülkesi arasında sağlanan ticari anlaşmalar ve oluşturulan ortak pazar içerisinde yer almak isteyen birçok Bilecik işletmesi, bu hizmeti firmamızdan talep etmektedir. Bu sayede farkındalığı yüksek bir hizmet sağlayarak dinamik bir ekip ile sizin için çözüm oluşturuyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Yeminli Tercüme Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir?
3 Madde ile Yüksek Kaliteli Tercüme
Tercüme Bürosunun Kalitesini Gösteren Etmenler