Kestel Tercüme Bürosu

Kestel Tercüme Bürosu

Dünyanın günden güne globalleşmesi ve gelişen teknoloji ve kullanımı gittikçe yaygınlaşan internet sayesinde iş hayatı sadece bir ülke ile sınırlı kalmaktan çıkıp bütün dünyaya yayılmaya başlamıştır. Günümüz Türkiye’sinde birçok kurum ve kuruluş dünyanın çeşitli ülkeleri ile iş yaparak ülkenin ithalat ve ihracat rakamlarının artmasına yardımcı olmaktadır.

İş hayatında görülen bu çok kültürlülük beraberinde çeviri ya da diğer adı ile tercüme hizmetlerine duyulan ihtiyacı beraberinde getirmiştir. Şirket anlaşmaları, resmi yazışmalar, ihale belgeleri, hukuki belgeler ve çeşitli özel belgeler için çeşitli dillerde çeviri hizmeti verdiğimiz kestel yeminli tercüme bürosu olarak iş hayatında ihtiyacını hissettiğiniz çeviri hizmetlerini en kaliteli bir şekilde vermek için çalışıyoruz. Çeviri hizmetlerimiz arasında uluslararası yapılan her türlü anlaşma ve yazışmaların çevirisi de vardır.

Bunun yanında hukuk alanında uzmanlaşmış çevirmenlerimiz ile dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen hukuki belgeler için de çeviri hizmeti veriyoruz. Tıp ve ilaç alanında çalışan şirketler için tıbbi tercümanlık konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile çeşitli tıbbi raporlarının, ilaç açıklama belgelerinin ya da medikal ürün tanıtım yazılarının çeşitli dillerde çevrilmesi hizmetini veriyoruz. Ayrıca çevirmenlik büromuzda en çok talep edilen çeviri işlerinden biri özel belge tercümesidir. Özel belgeler genellikle pasaport, sürücü belgesi, çeşitli kimlik belgeleri, maaş ya da sabıka dökümleri ile çeşitli eğitim kurumlarından alınan diploma ve mezuniyet belgeleri olmaktadır.

Gizliliğin ve doğru çevirinin büyük önem taşıdığı bu özel belgelerin tercümesinde en kaliteli hizmeti verebilmek için alanında uzman tercümanlar ile çalışıyoruz. En çok tercih edilen diller olan İngilizce, Almanca, Rusça, İspanyolca ve Fransızca çeviri hizmetleri veriyoruz. Bu dillerin yanı sıra diğer çevirmenlik bürolarında sık karşılaşılmayan Çince ve Japonca gibi uzak doğu dilleri ile Arapça ve Hintçe dillerinde de çeviri hizmeti vermekteyiz.

Sözlü Çeviri Hizmetleri İle Kestel Yeminli Tercüme Bürosu

Tercüme bürosunda yazılı çevirinin yanında sözlü çeviri hizmeti de sunmaktayız. Sözlü çeviri diğer adı olan simültane çeviri olarak da bilinmektedir. Simültane çeviri, bir konuşmacının sözlerinin konuşma sırasında hedef dillere çevrilmesi olarak tanımlanır. Mikrofon ve kulaklık gibi çeşitli teknik ekipmanların da kullanılabildiği sözlü çeviri hizmetimiz ayrıca kişisel çevirmen servisini de içermektedir. Sözlü çeviri hizmeti genellikle seminer, konferans ya da açılış konuşmaları sırasında tercih edilen bir tercümanlık hizmetidir.

Kalabalık bir kitleye hitap gerektiren bu gibi etkinliklerde genellikle mikrofon ve kulaklık gibi teknik destek ekipmanları kullanılır. Bu ekipmanların kullanılması için de ayrıca iş bilgisi gerekir. Bu nedenle en kaliteli simültane çeviri hizmeti alabileceğiniz kestel yeminli tercüme bürosu olarak hem teknik ekipman desteğini sağlıyoruz hem de dilediğiniz dilde anında çeviri hizmeti sunuyoruz. Çeşitli dünya dillerinden oluşan geniş kaynak dil seçeneklerimiz ile ihtiyacını duyduğunuz sözlü çeviri hizmetini veriyoruz. Bununla birlikte deşifre tercüme hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Çeşitli ses kaydı, sesli görüntü kaydı, toplantı ya da seminer kayıtları ve çeşitli kaset ya da kompakt disk kayıtlarından alınan bilgiler deşifre edilerek yeminli tercüman ekibimiz tarafından çevrilerek isteğinize göre basılı ya da dijital olarak size sunulur. Bu iki sözlü çeviri hizmetine ek olarak kişisel özel tercüman hizmeti de sunuyoruz. Bu hizmetimiz, yabancı misafirinizin yanında ona bulunduğu ortamdaki dil bariyerini aşmasına yardımcı olması için görevlendirdiğimiz yeminli tercümanımız ile sağlanmaktadır.

Bu çeviri hizmetlerimiz ile iş, sosyal ya da ticari hayatta ihtiyacınız olan tercümanlık hizmetini karşılamaya çalışıyoruz. İş hayatında, sosyal hayatta, akademik dünyada ya da medikal gibi uzmanlık gerektiren alanlarda kullanılan dil birbirinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle ilgili belge ya da ses kaydının çevirisi yapılırken bu alanlarda uzmanlaşmış ve bu alanlar ile ilgili derin bir bilgi birikimine sahip tercümanlar tercih edilmelidir. Her biri alanında uzmanlaşmış tercümanlarımız ile en kaliteli çeviri hizmetini vermek için çalışıyoruz.

Kestel Yeminli Tercüme Bürosu İle Yabancı Dil Eğitimi

Tercüme büromuzda sadece yazılı ya da sözlü çeviri hizmeti vermiyoruz. Bu çeviri hizmetlerimizin yanında yabancı dil eğitimi hizmetimiz de mevcuttur. Günümüzde anadilden başka bir yabancı dil bilmenin önemi tartışılmayacak derecede büyüktür. Gelişen teknoloji ile mesafelerin kısaldığı ve artık neredeyse her eve giren bilgisayarlar ve internet sayesinde bilgiye ulaşmanın artık çok kolay olduğu günümüz dünyasında tek bir dil bilmek çoğu zaman yeterli olmamaktadır.

Kimi durumlarda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri kendi anadilinizde bulmak mümkün olmayabilir. Ya da bazı durumlarda kendi anadilinizde bulduğunuz bilgilerin güvenilirliğini test edebilmek için diğer dillerde yazılmış çeşitli kaynaklara başvurmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yardımcı olması için ikinci bir dil bilmek büyük bir önem taşımaktadır. İkinci bir dil öğrenmek için insanların sıklıkla başvurduğu yollardan biri dil kurslarına gitmektir.

Dil öğrenirken o dili iyi bir şekilde bilen ve akıcı olarak konuşan bir öğretmenin varlığının önemi yok sayılamayacak kadar çoktur. Ancak günümüzde kalitesiz ve konuya hâkim olmayan öğretmenlerden oluşan dil kuşlarına sıkça rastlayabiliyoruz. Buna benzer kalitesiz eğitim kurumlarında dil öğrenmek zorlaşır. Hatta kimi durumlarda öğreteceği dili iyi bir derecede bilmeyen bir öğretmen dil temelinin yanlış atılmasına bile neden olabilir. Bu nedenle dil eğitimi ve öğrenimi için bir kursa gidilmesi durumunda hedef kursların seçiminde dikkatli olunmalıdır.

Deneyimli, alanında uzman ve yeminli tercümanlardan oluşan ekibimiz ile kestel yeminli tercüme bürosu olarak dil eğitimi hizmeti de vermekteyiz. Dil öğretiminin en az çevirmenlik kadar önemli olduğunu bildiğimiz kurumumuzda en kaliteli dil derslerini sunmak için çalışıyoruz. Bu sayede ülkemizde ikinci ya da üçüncü yabancı dil bilen nüfusun artmasına katkıda bulunuyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Yeminli Tercüme Nedir ve Neden Bu Kadar Önemlidir?
3 Madde ile Yüksek Kaliteli Tercüme
Tercüme Bürosunun Kalitesini Gösteren Etmenler