Hırvatça

Hırvatça

Bir yabancı dili biliyor olmanın önemi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Günden düne daha da gelişen teknoloji sayesinde dünyadaki mesafeler giderek kısalmaya başlamıştır. Artık neredeyse her evde bulunan bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve internet sayesinde her türlü bilgiye neredeyse anlık olarak ulaşmak mümkün bir hale gelmiştir. Ancak aranılan her bilgi kişinin kendi ana dilinde yazılmış olmayabilir. İnternette yer alan bütün bilgilerinin toplamının yarısı kadarının İngilizce dilinde yazılmış olduğu düşünülürse farklı kaynaklardan bilgi almak için İngilizce bilmenin önemi herkesin farkında olabileceği bir durumdur. Sürekli bir bilgi akışı halinde olunması gereken iş dünyasında da en azından bir yabancı dil bilmenin önemi ortadadır. Günümüzde Türkiye’de birçok şirket ya yurt dışı şirketlerle beraber ortak iş yapmaktadır ya da yurt dışı merkezli olup Türkiye’de şubesini açmıştır. Durum böyle olunca iş hayatına girmek için en azından bir tane yabancı dil bilmek işe alımlarda tercih sebebi olmayı sağlar.

Ancak şirketlerde yabancı dil bilen çalışanlar olsa da kimi durumlarda yeminli tercümanlara ihtiyaç duyulabilir. Şirketler arası yazışmalar, devlet kurumları ile şirketler arası yapılan görüşmeler ve izin belgeleri ya da yabancı şirketlerle yapılan anlaşma metinleri gibi resmî belgelerin her iki dilde de kopyalarının bulunması gerekir. Bu resmî belgelerin çevirilerinin de yeminli ve lisanslı bir tercüman tarafından yapılmış ve onaylanması gerekir. Durum böyle olunca birçok kurum ve kuruluş iş anlaşmaları ya da şirketler arası yazışmalar konusunda yeminli tercümanlar ile çalışmak isterler. Yeminli ve lisanslı tercümanlara duyulan bu ihtiyacı karşılamak için kurulmuş olan bursa hırvatça yeminli tercüme bürosu olarak sizin ve şirketinizin ihtiyacını duyduğu kaliteli ve eksiksiz çeviri hizmetini Hırvatça da dahil birçok dünya dilinde sunuyoruz. Her biri alanında uzmanlaşmış ve yeterli tecrübeye sahip yeminli ve lisanslı tercümanlardan oluşan ekibimiz ile siz ve şirketiniz için gerekli tercüme işlerini yapmak için çalışıyoruz.

Özel Belge Çevirileri İçin Bursa Hırvatça Yeminli Tercüme Bürosu

İş hayatı dışında birçok alanda da yeminli tercümana ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan en sık karşılaşılanı özel belge çevirileridir. Özel belgeler kimlik belgeleri, diplomalar, mesleki yeterlilik belgeleri ya da özel yazışmalar gibi metinler olabilir. Yurt dışına turistik amaçlı gezi yapmak isteyenler birçok ülke için turist vizesi almak zorundadırlar. Vize işlemleri sırasında ibraz etmeleri gereken bazı belgeler vardır ve bu belgelerin hepsinin turist vizesi alınmak istenin ülkenin kullandığı resmi dilde yazılmış olmalıdır. Bunun için turistik vize almak isteyen birçok insan yeminli tercüman hizmetine ihtiyaç duyar. Bu istenen belgelerden en önemlisi ekonomik yeterlilik belgeleridir. Ekonomik yeterliliği gösteren belgeler genelde maaş dökümü ya da bankadan alınan birikmiş para miktarını gösteren belgelerdir.

Bu belgeler resmî kurumlara verilmek için düzenlendiği için yetkili kişiler tarafından tercüme edilmelidir. Bu yetkili kişiler ise yeminli tercümanlardır. Turist vizesinin yanında insanlar yurt dışında yaşamak ya da çalışmak için gitmek isteyebilirler. Bu gibi durumlarda istenen belgeler daha fazladır. Çalışmak isteyenler için diploma, kurs mezuniyet belgesi ya da dil yeterlilik belgesi gibi çalışmaya uygun olduğunu gösteren belgeler istenir. Bu özel belgeler resmî kurumlardan alındıkları için çevirilerinin yetkili çevirmenler tarafından yapılması gerekir. Bu gibi durumlara ek olarak yurt dışına dil eğitimi için gitmek isteyenler de vardır. Bu durumda da aynı şekilde istenen belgelerin yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekir. Bu ve buna benzer durumlarda ihtiyaç duyulan yeminli tercümanlara kolayca ulaşabilmeniz için kurulmuş olan bursa hırvatça yeminli tercüme bürosu olarak ihtiyacınız olan özel belge çevirilerini Hırvatça da dahil olmak üzere birçok dilde sunuyoruz. Her biri alanında uzmanlaşmış ve yeminli tercümanlardan oluşan uzman çeviri ekibimiz ile özel belgelerinizi özenli bir şekilde ve eksiksiz olarak Hırvatça da dahil olmak üzere dilediğiniz dile tercüme ediyoruz. Bununla birlikte ayrıca yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetini de sunuyoruz. Yurt dışında yabancı dil eğitimi ya da üniversite eğitim almak isteyenler için kaliteli bir şekilde yurt dışı eğitim hizmeti vermek için çalışıyoruz.

Sözlü Çeviriler İçin Bursa Hırvatça Yeminli Tercüme Bürosu

Her türlü belge için yazılı çeviri hizmetini verdiğimiz Bursa Hırvatça yeminli tercüme bürosu olarak sizlere sözlü çeviri hizmeti de sunuyoruz. Bir diğer adı olan simültane çeviri olarak da bilinen sözlü çeviri, bir konuşmacının sözlerinin hedef dile aynı anda çevrilip dinleyici kesime aktarılması olarak tanımlamak mümkündür. Sözlü ya da simültane çeviriler genellikle kalabalık bir topluluğa yapılan konuşmaların olduğu etkinliklerde kullanılır. Bu etkinlikler arasında toplantılar, konferanslar, paneller ya da herhangi bir konuda bir topluluğa yapılan konuşmalar vardır. Sözlü çeviri de en az yazılı çeviri kadar özen ve dikkat gerektiren bir iştir.

Kimi durumda sözlü çevirinin daha zor olduğu bile söylenebilir. Çünkü sözlü çeviri anında yapıldığı için büyük riskler içeren bir iştir. Tıpkı yazılı çeviride olduğu gibi sözlü çeviride de konu hakkında bilgi sahibi olmak büyük önem taşır. Tercüme yapacak olan çevirmenin konuşmanın konusunu bilmesi ve o konuya göre hazırlık yapması gerekir. Mümkünse yapılacak konuşmanın metninin ya da genel bir özetinin elde edilmesi gerekir. Bu sayede bilinmeyen ya da eksik kalınan noktalar tamamlanabilir ve olası olumsuzluklar önlenebilir. Bütün bu risklerinin farkında olduğumuz için sizlere en kaliteli ve sorunsuz sözlü çeviri hizmetlerini verebilmek için çalışıyoruz. Her biri alanında gerekli uzmanlığı kazanmış ve tecrübeli olan yeminli tercümanlarımız ile ihtiyacını duyduğunuz kaliteli sözlü çeviri hizmetini hizmetinize sunuyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu