Boşnakça

Boşnakça

Türkiye ile Bosna Hersek arasında uzun yıllardır sıkı ilişkiler vardır. Üstelik bu ilişkiler sadece günümüzde değil yüzyıllardır canlı bir şekilde devam etmektedir. Bosna’nın her yerinde Türk eserlerinin varlığı devam ettiği için Bosna Hersek ile ilişkilerimiz turizm sektöründe de canlılığını korumaktadır. Hatta 90’lı yıllarda ülkemize Bosna Hersek sınırlarından birçok kişi göç etmiş, Anadolu’ya yerleşerek burada yaşamaya başlamışlardır. Ülkemizin bazı noktalarında Boşnak göçmenler hala varlıklarını korumaktadırlar. Devletler arası ilişkilerimiz çeşitli alanlarda kesintiye uğramadan devam etmiş, meclis çatıları altında karşılıklı olarak Parlamentolar arası Dostluk Grubu kurulmuştur. Bütün bunların yanında Bosna Hersek ile ülkemiz arasında ticari faaliyetler de olanca hızıyla devam etmektedir. TÜİK verileri incelendiğinde Bosna Hersek ile Türkiye arasında her yıl artan bir ithalat ihracat ilişkisi olduğu görülüyor. Onlarca sektörde devam eden ticari ilişkiler gerek Türk firmalar gerekse Bosna Hersekli firmalar tarafından ilgiyle takip ettirilmektedir.

Bursa’da da Bosna Hersek ile ticari ilişki içinde olan pek çok işletme vardır. Sanayi, tekstil, mobilya, tarım ve daha birçok sektörde alışverişler yürütülmektedir. Fakat bütün işletmelerde Boşnakça bilen yeterli sayıda personel yoktur. Bu yüzden kurumlar, işletmeler faaliyetlerini devam ettirirken sık sık tercümeye ihtiyaç duyarlar. İşte Bursa Boşnakça yeminli tercüme bürosu olarak kurumsal ve bireysel Boşnakça tercüme ihtiyaçlarına profesyonel destek sağlıyoruz. Boşnakça konusunda uzman yeminli tercümanlarımız sayesinde gerek Boşnakçadan Türkçeye gerekse Türkçeden Boşnakçaya belgeler çeviriyoruz. Çeviri hizmeti verirken en kaliteli hizmeti, en hızlı şekilde en uygun fiyatta yapıyoruz.

Bursa Boşnakça Yeminli Tercüme Bürosu Hizmetleri

Bursa Boşnakça yeminli tercüme bürosu olarak yaklaşık 20 yıldır Bursa’da tercüme hizmetleri yürütüyoruz. Kendimizi Bursa’mızın ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyor, Bursa’mızın gösterdiği gelişimin hem takipçisi hem öncüsü oluyoruz. Bu bakımdan tercüme alanında da Bursa içerisinde pek çok işletmenin, kurumun Boşnakça çeviriye ihtiyacı olduğunu fark ettiğimiz için Boşnakça uzmanı personellerimizle profesyonel çeviri desteği veriyoruz. Uzun yıllardır aktif olarak çalıştığımız Boşnakça tercüme konusunda şu ana kadar binin üzerinde projeye imza atmış bulunuyoruz. Çok sayıda kurum ve işletme ile iş ortaklığı sağlamış, üstlendiğimiz işleri en iyi şekilde sonlandırmış bulunuyoruz. Bu gurur ve özveri ile daha fazla iş ortağına ulaşmak adına sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Şunu belirtmek gerekir ki; tercüme apayrı bir uzmanlık gerektiren iştir. Tercüme yapabilmek için sadece o dili bilmek yetmez. Hem hedef dilin hem de kaynak dilin en ince ayrıntılarına hâkim olmak gerekir. Boşnakça gibi Sırpça, Hırvatça kelimeleri de sıklıkla bünyesinde barındıran bir dilde bu iş biraz daha zorlaşmaktadır. Aynı zamanda diğer birçok balkan ülkesinin diline de hakim olmak gerekmektedir.

Bursa Boşnakça yeminli tercüme bürosu olarak belirttiğimiz hususların çok daha ötesinde bir hizmeti sizlere sunuyoruz. Çalışan personellerimizin her biri yeminli tercüman statüsüne sahip kişilerdir ve bilindiği gibi yeminli tercüman olmak herkesin harcı değildir. Yeminli tercüman olan kişinin o statüyü almadan önce noter tarafından yetkinliğinin onaylanması, yemin etmesi gerekir. Daha sonrasında yeminli tercümanın hazırladığı çeviriler noter tarafından onaylanır ve yeminli tercüme halini almış olur. Yeminli tercüme, belgenin aslı gibi kabul edilerek bütün işlemlerde asıl belgenin yerine kullanılabilir. Yeminli tercüme metni sayesinde işletmeler uluslararası ilişkilerini, alışverişlerini, resmi işlemlerini çok daha hızlı yürütebilirler. Çünkü bu sayede dil problemi ortadan kalmış olur. İşte büromuzdan alacağınız yeminli tercüme hizmetleri ticari faaliyetlerinizde işlemlerini son derece hızlandıracaktır. Personellerinizin daha rahat hareket etmesini sağlayacak, resmi dairelerde evraklarınız dil problemine takılmayacaktır. Yeminli tercüme bürosu olarak vermiş olduğumuz bazı hizmet başlıkları şunlardır:

  • Sözlü Tercüme,
  • Yazılı Tercüme,
  • Yeminli Tercüman,
  • Hukuki Tercüme,
  • Ticari Tercüme,
  • Teknik Tercüme,
  • Medikal Tercüme,
  • Patent Tercüme,
  • Yerelleştirme Tercümesi.

Bursa Boşnakça Yeminli Tercüme Bürosu Çeviri Prosedürleri

Hizmet başlıklarımızda da görüldüğü gibi yeminli tercüme büromuz faaliyet gösterdiğiniz sektör fark etmeksizin çeviri desteği sağlamaktadır. Üstelik çevirisi yapılacak belgenin sadece metin olması da gerekmiyor. Sözlü tercüme hizmetimiz kapsamında simültane çeviri, ardıl çeviri, deşifre çeviri hizmetlerimiz vardır. Simültane çeviri kapsamında toplantı, seminer, konferans gibi uygulamalarda konuşmacı ile aynı anda çeviri yaparak dinleyicilere aktarabiliyoruz. Yine ardıl çeviri kapsamında iş görüşmeleri, yabancı konuk ağırlamaları, telefon görüşmeleri gibi uygulamalarda iki yönlü olarak çeviri desteği sunabiliyoruz. Deşifre çeviride ise her türlü film, CD, DVD, Kaset gibi bilgisayar ortamında kayıtlı olan ses ve görüntülerin deşifresini yaparak Word’e aktarabiliyor, çıktısını alarak tarafınıza teslim edebiliyoruz. Bütün bu ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. Tarafımızdan teklif almak için belgenizi mail, faks veya diğer kanallardan bize ulaştırmanız gerekiyor. Akabinde gerekli incelemeler yapılacak yazılı olarak fiyat ve teslim tarihi teklifi sunulacaktır. Eğer teklifimizi kabul ederseniz yazılı olarak kabul ettiğini bildiren belgeyi büromuza ulaştırmanız gerekiyor. Akabinde çevirmenlerimiz tercümeye başlayacaklar ve belirtilen teslim tarihinde de belgeleriniz size teslim edilmiş olacaktır.

Bursa Boşnakça yeminli tercüme bürosu olarak ihtiyacınız olan Boşnakça çevirilerin yanlışsız, imla kurallarına uygun biçimde, konu bütünlüğünden ödün vermeden tamamlanacağını garanti ederiz. Uzman tercümanlarımız ile belgenizin çeviri süreci boyunca iletişim halinde olabilirsiniz. Özellikle dikkat edilmesini istediğiniz noktalar varsa rahatlıkla tercümanlarımıza belirtebilirsiniz. Amacımız sizlere en kaliteli hizmeti vermek ve bunu uzun yıllardır başarıyla sürdürüyoruz. Yeminli tercümanlarımız tarafından çevrilen belgeleri iş hayatınızda, uluslararası platformlarda çok rahat kullanabilirsiniz. Çevirilerimiz hukuki gereklilikleri de taşıdığı için gönül rahatlığıyla kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Dilerseniz çevirilerimizin Bursa’daki noterler tarafından tasdik ve apostil işlemlerini de yaptırabilir, o şekilde tarafınıza teslimini gerçekleştirebiliriz. Burada her şey sizin içindir.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu