FORM DOLDUR BİZİ ARAYIN
İLETİŞİME GEÇ
X
FORM DOLDURUN,
SİZİ ARAYALIM

  • 11 Kasım 2021
  • bursa_ceviri
  • 0

  Evet, programlama dilleri tercümesi edilebilir. Bir dilde yazılmış bir program başka bir programlama diline çevrilebilir. Bir dilde yazılmış bir programın kaynak kodu, farklı bir dildeki koda dönüştürülebilir. Ancak, bir programlama dilini yorumlamak gereksizdir ve şu anda mümkün değildir. İnsanlar makineler için programlama dillerini yorumlayamazlar, ancak içlerinde sorun olması durumunda kodlarda hata ayıklayabilir, sorun giderebilir veya ince ayar yapabilirler.

  Programlama dilleri tercümesi için özel olarak sıralı dizilim modeli oluşturma;

  Doğal dilde, nöral makine çevirisindeki son gelişmeler, otomatikleştirilmiş makine tercüme çeviri sistemlerine giderek daha fazla güvenen profesyonel çevirmenler arasında bile geniş çapta kabul görmüştür. Ancak, bu alandaki paralel verilerin azlığı nedeniyle kod çevirisi uygulamaları sınırlı kalmıştır. Programcılar hala, uzmanların çıktıyı gözden geçirip hata ayıklamasını gerektiren kural tabanlı kod çeviricilerine güveniyor veya sadece kodu manuel olarak çeviriyorlar. TransCoder, denetimsiz makine çevirisinde programlama dillerine yapılan son gelişmelerden yararlanarak bu zorlukların üstesinden gelir.

  Programlama Dilleri nelerdir?

  Her bilgisayar kullanıcısı yazılım kelimesine aşinadır. Birkaç yazılım yüklemeden bir bilgisayarda yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Ancak oldukça iyi çalışan bazı yazılımlar var, diğerleri ise işlerini düzgün yapmıyor. İkisi arasındaki fark genellikle kötü kodlama uygulamaları veya bir programcının deneyimsizliğidir. Kodlama, bir programcının bilgisayara talimat vermek için bir programlama dili kullanmasıdır. Programlama dilleri olmadan hiçbir yazılım var olmazdı. Bir programlama dili, insanların bilgisayarlarla nasıl etkileşim kurduğudur. Cihazlarımıza belirli bir dil kullanarak talimat verebilir ve istenilen çıktıyı alabiliriz.

  Farklı programlama dilleri tercümesi ve türleri vardır. Java, en popüler programlama dillerinden biridir. Kodlama hakkında hiçbir şey bilmeyenler bile duymuştur. Python, programlama dünyasında bir başka popüler isimdir. Anlaşılır ve basittir. Birçok bilgisayar uzmanı, öğrenmesi en kolay dil olduğunu düşünüyor. Hem Pinterest hem de Instagram Python ile oluşturuldu. Programlama dünyasındaki diğer popüler isimler JavaScript, C # ve PHP’dir.

  Dil Çevirmeni ve Tercüme

  Programlama dilleri tercümesi, dil çevirmeni, kaynak kodda yazılan talimatları nesne koduna, yani yüksek seviyeli dilden veya derleme dilinden makine diline çevirmek için kullanılan bir programdır. Assembler, assembly dili programını (kaynak kodları) makine dili programına (nesne kodları) çevirmek için tasarlanmış bir dil çevirmenidir. Derleyici, üst düzey dil programını makine dili programına çeviren bir dil çevirmenidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.