İbranice

İbranice

Türkiye-Ermeni sorunu ve ilişkileri tarih boyu devam eden ve bugün okullarda tarih derslerinde bile işlenilen sorunlardır. Durum böyle olunca gerek ticari gerek siyasi boyutta tercümelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bursa Türkçe İbranice tercüme hizmetimiz sayesinde bu noktada Bursa Tercüme bürosu olarak ilk sıralarda yer almaktayız. Müşterilerimize verdiğimiz kaliteli hizmet ve hızlı dönüşler sonucunda uzun yıllardır birçok firma ile farklı projelere imza atmış bulunuyoruz. Sadece tercümanlık işlerinizin bir kısmını yürütmenize yardımcı olacaktır. Fakat kamu kurum ve kuruluşlarına ibraz edeceğiniz evraklarda kurumlar sizlerden yeminli tercümanlık evrakları talep etmektedir. Bursa yeminli tercüman hizmetimiz sayesinde bu konuda da bizlerden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Türkiye Ermenistan Sorunu Ve Türkiye Ermenistan İlişkileri

Türkiye ve Ermenistan arasında ticari ilişkilerden ziyade siyasi ilişkilerin olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye, Ermenistan’ın bağımsızlığını 1991 yılı itibari ile tanımış, öğrenmiştir. Türkiye’nin bu konu hakkında bilgi sahibi olduğu yıllarda Ermenistan’ın ciddi ekonomik sorunları bulunmaktaymış. Buna yönelik Türkiye, Ermenistan’a azımsanamayacak kadar çok insani yardımda bulunmuş ve kalkınmasına katkı sağlamıştır. Yapılan yatırımlar, edilen yardımlar sonrasında Türkiye, Ermenistan’ı Karadeniz Ekonomik İşbirliği örgütüne kurucu üye olarak dahi davet etmiş fakat bunun sonucunda Ermenistan 1993 yılı itibari ile Azerbaycan’a bağlı Kelbecer bölgesini işgal etmiştir. Ermenistan’ın Türkiye’ye karşı başlattığı bu hareket sonrasında Ermenistan ile ticari ilişkiler direk kesilmiş ve Türkiye’ye olan sınırları kapatılmıştır.

Bu bilgileri sizler ile paylaşıyor olmamızın sebebi hakkında bilgi vermek gerekirse; iki ülke arasındaki ilişki hakkında fikir sahibi olmanız. Buna bağlı olarak ihtiyacınız olan bir hizmetin varlığından haberdar olmamanız durumunda önünüze çıkacak fırsatları değerlendirerek işlerinizi daha da kolaylaştırmaya yardımcı olmaktır. Firmaların bu gibi durumlarda ilk yaptığı şey ihtiyacı olan dil üzerine profesyonel bir personel arayışıdır. Fakat işe alınan personelin sadece bir dile değil farklı ülkeler ile de çalışıyorsanız tüm dillere hâkim olması gerekmektedir. Bu kalifiye de bir personel bulmak günümüz şartlarında çok da mümkün değildir. Her dil için ayrı personel alımı yapmak ise firmanız için fazladan bütçe ayırmak olacaktır. Fakat bu konuda bizlerle anlaşma yapmanız durumunda sizinle 99 farklı dilde çalışabilir isteklerinizi yerine getirebiliriz.

Bursa Türkçe İbranice Tercüme hizmeti ilk zamanlar da bu iki ülke arasında hem ticari hem de siyasi açıdan kullanılırken artık yoğun olarak siyasi alanlarda kullanılmaya devam ediyor. Bu noktada sizler de ihtiyaç durumunda Bursa Türkçe İbranice tercüme hizmetimizden faydalanabilirsiniz. İbranice dili üzerine yapacağınız çeviri ve tercüme işlemleri için bizlere başvuru yapmanız durumunda en kaliteli, hatasız ve hızlı hizmeti alacağınızın garantisini veriyoruz. İbranice dili üzerine hizmet almak istemeniz durumunda Bursa noterlerine tasdik ve apostil işlemlerini de uygulatarak sizlere işinizi bu hali ile teslim ediyoruz.

Bir cevap yazın

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu