Çekçe

Çekçe

Türkiye ve Çek Cumhuriyeti arasında uzun yıllara dayanan ticari bir ilişki vardır. Bu ticari ilişkinin yanı sıra iki ülke her daim birbiri ile dost olmuş ve ticari açıdan ikisi de birbirine önemli katkılarda bulunmuştur. Çek Cumhuriyeti, Çekoslovakya’nın bölünmesi ile birlikte 1 Ocak 1993 yılı itibari ile kurulmuş ve kurulduğu gün Türkiye tarafından tanınmış bir ülkedir.

Türkiye, Çek Cumhuriyetine aşağıdaki ürünlerin ihracatını yapmaktadır.

  • Taşıt Parçaları
  • Makine
  • Gıda
  • Kauçuk
  • Plastik
  • Demir-Çelik
  • Tekstil

Fakat Türkiye sadece Çek Cumhuriyetine ihracat yapmak ile kalmıyor aynı zamanda bu ülkeden de ithalat yapmaktadır. Türkiye’nin Çek Cumhuriyetinden ithal ettiği ürünleri ise nükleer santral ekipmanları, elektrikli makineler, demir-çelik, taşıt parçaları ve plastiktir.

İthalatı ve ihracatı yapılan ürünlere bakacak olursak birçoğunun sanayi alanında olduğu yorumunu yapabiliriz. Türkiye’de sanayi sektörü denildiği zaman Marmara bölgesi gelmektedir. Marmara bölgesinin hem sanayi hem de tekstil sektöründe ise merkezi Bursa ilidir. Bu bilgiler doğrultusunda birçok firmanın çekçe tercümeye ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Aksi takdirde Çek Cumhuriyeti ile arasındaki ilişkileri yürütemeyecek ve dolaylı yoldan iş, para kaybedecektir. Bu alanda firmalar kendi bünyelerinde talep ettikleri dili bilen ve hizmet verebilen bir personel bulurlarsa işlerini yürütmeye çalışıyorlar. Fakat her firmada her dili bilen ayrı bir personel çalıştırılması ya da bir personelin sanayi ve tekstil alanında işleri yürütebilecek kadar tüm dillere hâkim olması durumu çok da olası değildir.

Bursa Yeminli Tercümanlık Hizmetleri

Bursa tercüme büroları konusunda da tamamen şehrin ihtiyaçları doğrultusunda kendisini fazlası ile geliştirmiş bir ildir. Bursa yeminli tercüman arayışları ve Bursa Türkçe Çekçe tercüme hizmetleri için tercüme bürolarına başvuru yapılarak onlar aracılığı ile işlerini yürütmeye çalışırlar.

Bizler Bursa Türkçe Çekçe tercüme hizmetimiz ile Bursa ilinde uzun yıllardır çok sayıda firma ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buradaki önemli nokta işinizi teslim ettiğiniz firmanın gerçekten güvenilir ve size hata yaptırmayacak bir firma olmasıdır. Yurt dışı ülkeleri ile olan ticari ilişkilerinizde hata yapılması durumu ortaya çok ciddi maddi kayıplar çıkarabilir. Çünkü iki ülke arasında yapılan anlaşmalar her daim büyük miktarlar ve yüksek siparişler üzerinden yapılmaktadır. Bursa Türkçe Çekçe tercüme konusunda bizlere başvuru yaparak bu hizmetimiz hakkında bizlerden detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Fakat öncesinde iş süreçlerimiz ve nasıl çalıştığımız konusunda sizlere fikir sahibi olmanız açısından birkaç bilgi vermek istiyoruz.

Çekçe dili üzerine yapacağınız çeviri ve tercüme işlemleri için bizlere başvuru yapmanız durumunda en kaliteli, hatasız ve hızlı hizmeti alacağınızın garantisini veriyoruz. Çekçe dili üzerine hizmet almak istemeniz durumunda Bursa noterlerine tasdik ve apostil işlemlerini de uygulatarak sizlere işinizi bu hali ile teslim ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu