Arapça

Arapça

Bursa Tercüme Bürosu olarak Türkiye’de birçok ülke ile farklı dallarda yapılan işlere destek veriyor ve çok sayıda firmaya işlerini yürütme aşamasında destek oluyoruz. Türkiye ve Arabistan arasında gerek ticari gerekse siyasi açıdan ilişkileri oldukça güçlüdür. Bursa Arapça tercüme konusunda bizler bu tür işlerin yürütülmesi aşamasında firmalara uzun yıllardır destek olmaya devam ediyoruz.

Bursa Türkçe Arapça Tercüme denilince birçok firmanın bizleri örnek göstermesi, daha önce çalıştığımız müşterilerin verdiği referanslar sonucunda tercüme ve çeviri konusunda ihtiyaç halinde ilk olarak adres gösterilen firmalardan bir tanesiyiz. Türkiye ve Arabistan arasında ne gibi ticari ilişkiler var ve bizlere hangi konularda başvuru yapılıyor gibi detaylar için okumaya devam edebilirsiniz.

Türkiye ve Arabistan İkili İlişkileri

Türkiye ve Arabistan arasında yapılan anlaşmalara ve ikili ilişkiye bakılacak olursa, Arabistan’ın ham petrol, plastik ve mamulleri, organik kimyasallar konusunda yoğun olarak ihraç yaptığını biliyoruz. İthalat konusunda ise binek otomobilleri, medicine, elektrikli ve elektronik ekipmanları ele aldığını söyleyebiliriz. Bu ürünler ağırlıklı olmak üzere iki ülke arasında sürekli bir alışveriş hali söz konusudur. Bu ürünlerin üretimi ve tarafımıza satışı konusunda Arabistan bizlere yardımcı olurken bizlerin de onlara ithalat ve ihracat kapsamında temin etmelerinde yardımcı olduğumuz ürünler bulunmaktadır.

Türkiye tarafından ihraç edilen ürünler; Mineral yakıtlar ve yağlar, halılar ve yer kaplamaları, elektrikli makine ve cihazlardır diyebiliriz. Bir taraftan ithal ettiğimiz ürünlere de bakacak olursak, plastik ve mamülleri, alimunyum ve mamulleri, organik kimyasallar, mineral yakıtlar ve yağlardan oluşmaktadır.

Ticari açıdan Bursa Arapça tercüme büroları olarak ithalat, ihracat ya da belirli iş sözleşmeleri gibi firmanın talepleri doğrultusunda bizler çeviri ve tercüme olarak destek veriyoruz. Bunun yanı sıra Suudi Arabistan ülkesinden her yıl ortalama 450.000 kişi Türkiye’yi turistik amaçlı ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler esnasına gelen kişiler kendi özel tercümanlarını getirmediği zaman bizlerden tercüme konusunda destek istiyorlar. Bursa Türkçe Arapça tercüme hizmetimiz ile bu alanda doğan ihtiyaçlarını da karşılamaya yardımcı oluyoruz.

Tercüme ve çeviri sektöründen hizmet alırken özellikle de hizmet aldığınız konu işiniz ile alakalı bir durumsa mutlaka güvenilir bir firma tercih etmelisiniz. Sözlü tercüme düzeltilebilir fakat işiniz ile ilgili yazışmalarda hata payına yer yoktur. Bu alanda yapılan hatalar dönüşü olmayan hatalar olabilir. Bu nedenle tercüme konusunda hizmet alacağınız firmayı tüm detayları ile inceleyip güvenilir olup olmadığına karar verdikten sonra anlaşma yapmalısınız.

Arapça dili üzerine yapacağınız çeviri ve tercüme işlemleri için bizlere başvuru yapmanız durumunda en kaliteli, hatasız ve hızlı hizmeti alacağınızın garantisini veriyoruz. Arapça dili üzerine hizmet almak istemeniz durumunda Bursa noterlerine tasdik ve apostil işlemlerini de uygulatarak sizlere işinizi bu hali ile teslim ediyoruz.

Bir cevap yazın

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu