Almanca

Almanca

Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilere baktığınız zaman farklı sebepler ile bir araya geldiklerini görmeniz olasıdır. İkili ilişkiler arasında en ağır basan ekonomik ve ticari ilişkilerdir. Almanya Türkiye’nin en önemli ticari kaynaklarından bir tanesidir. Türkiye’de yer alan ihracatın %10’u Almanya tarafından yapılmaktadır. Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren Alman şirketleri 6 bini aşkın sayıdadır. Sadece tekstil ve sanayi alanında değil Turizm açısından da Almanya’nın ülkemizde rolü büyüktür. Türkiye’de tatil yapan turistlere bakıldığı zaman ilk sırada Alman vatandaşları gelmektedir. Bu nedenle ticaret konusunda Türkiye, Almanya ilişkileri oldukça fazladır. Bursa Türkçe Almanca Tercüme olarak bizlere bu noktada fazlası ile iş düşmektedir.

İkinci anlaşma konusu ise mülteci anlaşmasıdır. Türkiye sınırları içerisinden AB ülkelerine toplamda 4 bin 884 adet mülteci gönderildi. Bunlardan 1.768 tanesi Almanya tarafından kabul edildi ve bizlere destek olundu. Bu durum da sürekli iletişim halinde olmamızı gerektiren önemli konulardan birisi olmaktadır.

En önemli anlaşmalardan bir tanesi de NATO ve İncirlik anlaşmasıdır. Türkiye ve Almanya arasında yaklaşık 60 yıldır süren bir NATO anlaşması bulunmaktadır. İncirlik bölgesinde yapılan IŞID operasyonlarında ise 260 Alman askeri, 6 Tornado keşif uçağı ve bir tane de Airbus yakıt ikmal uçağı bizlere bölgenin temizlenmesi için yardım ediyor.

Bursa Türkçe Almanca Tercüme, Çeviri İhtiyacı

Yukarıda sizlere Türkiye ve Almanya’nın aslında ne kadar farklı alanlarda bir araya geldiğini ve sadece ticari ekonomik alanda değil, siyasi alanda da sürekli irtibat halinde olduğumuzu ve ikili ilişkilerimizin ne kadar güçlü olduğu konusunda önemli bilgileri verdik. Bursa Almanca yeminli tercüme bürosu olarak tek bir alanda değil yukarıda bilgi verdiğimiz her konuda ülkemize destek oluyoruz. Bursa’da sanayinin fazlası ile gelişmesi beraberinde tercüme hizmetlerinin gelişmesine de sebep olmuştur. Bursa Tercüme Bürosu olarak tek bir alanda destek olmuyor bunun yanı sıra gerek siyasi, gerek gönderilen mülteciler gerekse ticari alanda gelen talepleri karşılamaya devam ediyoruz.

Bursa tercüme büroları bu alanda fazlası ile ilgi ve talep gören kurumlardır. Çünkü her firmanın ya da herhangi bir alanda ihtiyaç duyulması halinde bu ilişkileri yürütebilecek yetkinliğe sahip personellere ihtiyaç duyuluyor. Bu yönde personeli olan firmalar her ne kadar işlerini yürütebilecek durumda olsa da bazı konularda Bursa Türkçe Almanca Tercüme bürosu olarak bizlere ihtiyaç duyuyorlar. Bu tür işleri tam anlamı ile eksiksiz yönetebilmek için profesyonel olarak bu işi yapan birilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü yürütülen konuşmalar tamamen hata payı olmadan, eksiksiz ve kusursuz olması gereken konuşmalardır. Bu konuşmalara destek verebilmek için ise bizler işimizin başındayız.

Bu işleri yönetebilmek için personel sahibi olmayan firmalar ise direk olarak bizler ile irtibata geçerek yapılacak iş konusunda bizlere tüm detayları veriyor ve bunun sonucunda bizler de gereken süreçleri yürütüyoruz.

Bir cevap yazın

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu