Bulgarca

Bulgarca

Bulgaristan, adeta ülkemizin Avrupa’ya açılan kapsıdır. Sınır komsumuz olmasının ötesinde tarihi ortaklıklarımız vardır. Bu yüzden kültürel olarak da Türkiye ile Bulgaristan’ın birçok ortak noktası vardır. Çeşitli zamanlarda karşılıklı göç dalgaları oluşmuş, bunun sonucunda birçok kişi karşılıklı olarak yer değiştirse de göç eden insanlar geride akrabalarını, komşularını, geçmişlerini, hatıralarını bırakmışlardır. Bu yüzden gönül bağı hiç kopmamış, varlığını sürekli sürdürmüştür. Bununla birlikte siyasi ilişkiler, ticari ilişkiler, inişli çıkışlı zamanlar geçirse de hiçbir zaman kesintiye uğramadan devam etmiştir. Bursa, Marmara bölgesinin ve Ülkemizin önde gelen sanayi şehirlerinden birisidir. Mobilya, tekstil, elektronik, tarım ve daha birçok sektörde Bursa ülkemizin sayılı şehirleri arasındadır. Bursa bu zenginliğini bulunduğu konumun avantajıyla da birleştirmiş, tüm dünyaya açılmıştır. Bugün Bursa ve ilçelerinde üretim yapıp tüm dünya ile Bulgaristan’a ihracat gerçekleştiren onlarca işletme vardır. Bu işletmeler aynı zamanda ithalat da yapmaktalar. Etkin biçimde devam eden ikili ilişkiler yılın 365 günü sürmekte ve Bursa’da sürekli bir canlılık oluşmaktadır. Bütün bu ilişkiler içerisinde dil önemli bir unsur olarak kendini göstermekte, kimi zaman aksaklıklar yaşanmaktadır. Her ne kadar dünya küçük bir köy haline gelmiş olsa ve İngilizce gibi bazı diller evrensellik kazanmış olsa da ikili ilişkilerde ülkelerin yerel dilleri her zaman varlığını korumaktadır. Fakat Bursa’da faaliyet gösteren işletmelerin tamamının yeterli sayıda ve derecede Bulgarca bilen personeli yoktur. Bu yüzden sık sık tercüman ihtiyacı doğmaktadır.

İşte Bursa Bulgarca yeminli tercüme bürosu olarak yıllardır profesyonel tercümanlık hizmeti sunuyoruz. Çeviri konusunda 18 yılı aşan deneyimimizle kendimizi sürekli geliştiriyor ve yeniliyoruz. Yeniliklerin takipçisi ve öncüsü olarak Bursa’nın ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretiyor ve bunları en yüksek kalitede sizlere sunuyoruz. Kalitemizin sayesinde kalıcı olabildiğimiz tercüme sektöründe şu an itibariyle 99 farklı dilde çeviri hizmeti veriyoruz. Uzman kadromuzun bu başarısı sayesinde dilerseniz Türkçeden Bulgarcaya, dilerseniz Bulgarcadan Türkçeye, dilerseniz de İtalyanca, İbranice, Lehçe, İngilizce, Farsça, Yunanca, Almanca, Çekçe, Arapça, Rusça, Fransızca, Romence, Azerice, Danca, Portekizce, İspanyolca, Japonca, Çince, İsveççe, Macarca, Flemenkçe gibi onlarca dilden Bulgarcaya tercümeler yapabiliyoruz.

Bursa Bulgarca Yeminli Tercüme Bürosu Hizmet Detayları

Bursa’da faaliyet gösteren birçok işletmenin ve kurumun Bulgaristan ile ilişkisi vardır. Gerek ithalat gerekse ihracat olarak ticari faaliyetlerin yanında eğitim, kültür, turizm gibi alanlarda da iki ülke kurumları arasında iletişim kurulmaktadır. Özellikle ticari ilişkiler açısından bakıldığında tercümanlık hizmetinin önemli bir yeri olduğu yadsınamaz. Üstelik ticari ilişkilerle alakalı tercümelerin hata götürür bir yanı yoktur. Ticari işletmelerin belgelerinde yapılacak bir çeviri hatası sadece maddi kayıp olarak geri dönmez. Aynı zamanda imaj kaybı, prestij kaybı olarak da yansır. Bu yüzden ticari faaliyetlerinizde kullanacağınız belgelerin tercüme işini alanında uzman, kendini kanıtlamış, yeminli tercümanlık hizmeti veren kurumlara teslim etmelisiniz. Bursa Bulgarca yeminli tercüme bürosu olarak yılların deneyimini sizlere sunuyoruz. Kaliteyi kapınıza getiriyoruz.

Yeminli tercümanlarımızla verdiğimiz Bulgarca çeviri hizmetlerimizde belgelerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Büromuz tarafından yapılan çeviriler uluslararası geçerliliğe sahiptir. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan tercümeleri iş hayatınızda, diplomasi işlerinizde, hukuki gereklerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzmanlarımızın yaptığı tercümeler anlam bütünlüğüne sahip, imla kurallarına uygundur. Tercümanlarımız ile iş öncesi, iş süresi ve sonrasında dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Tercüme belgesinde özelikle dikkat edilmesini istediğiniz noktaları belirtebilir, tercümanlarımızı gerektiği ölçüde bilgilendirebilirsiniz. Büromuzun Bulgarca tercüme hizmetleri ve bazı detayları şunlardır:

  • Yazılı Tercüme,
  • Sözlü Tercüme; simültane tercüme, ardıl tercüme, deşifre tercüme.
  • Yeminli Tercüman; pasaport, adli sicil belgesi, ikametgah, sabıka kaydı, nüfus cüzdanı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ruhsat, tapu, ehliyet, ölüm belgesi, formül a, formül b, doğum belgesi vb.
  • Hukuki Tercüme; muvafakatname, genelde vekaletname, taahhütname, imza sirküleri, mahkeme kararı vb.
  • Ticari Tercüme; sözleşme, bilanço, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi
  • Medikal Tercüme; laboratuvar sonucu, doktor raporu, ilaç prospektüsü, tıbbi cihaz kullanım kılavuzu vb.
  • Akademik Tercüme; tez, ödev, karne, öğrenci belgesi, transkript, not dökümü, diploma vb.
  • Teknik Tercüme; genelde makine kullanım kılavuzu, ihale evrakları, teknik şartname vb.
  • Patent Tercüme,
  • Yerelleştirme Tercümesi.

Bursa Bulgarca Yeminli Tercüme Bürosu Çeviri Prosedürleri Ve Tercüme Ücretleri

Bursa Bulgarca yeminli tercüme bürosu olarak %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu bakımdan en uygun fiyatlı Bulgarca tercüme hizmetini sizlere sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bulgarca tercüme fiyatlarımız çevirisi yapılacak belgeye göre, teslim süresine göre değişmektedir. Büromuzdan çok rahat fiyat teklifi alabilirsiniz. Zaten tercüme prosedürümüz fiyat ve teslim tarihi onayınızı kapsamaktadır. Bu noktada kısa veya uzun fark etmeksizin tercümesini istediğiniz belgelerin mail, faks ya da diğer kanallardan tarafımıza ulaştırılması gerekir. Belgeleriniz bize ulaştığında koordinatörlerimiz fiyat ve teslim tarihi tekliflerini yazılı olarak size ulaştıracaklardır.

Kabul etmeniz halinde onayınızı yazıl olarak tarafımıza sunmanız gerekir. Akabinde tercümanlarımız belgenizin çevirisini yaparak en geç söz verilen teslim tarihinde, mail, faks, posta veya belirttiğiniz diğer kanallardan size ulaştıracaklardır. Bazı iş ortaklarımız tercümelerinin noter onaylı olmasını istiyorlar ve biz, yeminli tercümanlarımızın yapmış oldukları tercümeleri Bursa noterlerince tasdik edilmiş ve apostil işlemleri yapılmış halde de teslim edebiliyoruz. Burada her ayrıntı düşünülmüştür. Amacımız en kaliteli hizmeti en hızlı biçimde ve en uygun fiyatta müşterilerimize sunmaktır. Bütün bunları yaparken de hatasız bir tercüme metni ortaya koymaktır. Bunu yıllardır başarıyoruz ve müşterilerimizin güvenini kazanmış halde yolumuza devam ediyoruz. Bugüne kadar yüzlerce işletme ve kişi ile iş ortaklığı yaptık. Binin üzerinde projede yer aldık.

Yorumlar kapatıldı.

Tercüme Yazılarımız

Blog yazılarımız ile Tercüme'ye dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Bursa Çeviri Tercüme Hizmeti
Bursa Tercüme Çeviri Hizmeti
Tercüme ve Çeviri Bürosu